Który tusz do drukarki HP wybrać?

Obecny wybór tuszów do drukarek może przyprawić każdego, nawet najbardziej doświadczonego użytkownika o ból głowy. Jeszcze kilka lat temu niezwykle trudną sztuką było znalezienie pasującego tuszu do drukarki HP. W tej chwili istnieje wiele możliwości w tym zakresie, jak np. stosowanie zamienników, których ceny są niższe niż w przypadku oryginalnych pojemników z tuszem. Jaki tusz do drukarki HP jest najlepszy?

Wszystko zależy od posiadanego urządzenia

Przed zakupem tuszu warto dopasować rozwiązanie do swojego urządzenia. Nie ma nic bardziej frustrującego, jak nabycie wkładu do drukarki, którego nie będziemy w stanie dopasować, przez co stanie się nieprzydatny. Jeśli posiadamy drukarkę atramentową, a wielce prawdopodobne, że drukującą w kolorze, to warto wziąć pod uwagę fakt, iż nie są wcale tak drogie, ale ich zużycie jest o wiele szybsze niż w przypadku innych.

Innym rodzajem drukarek są te, które używają toner, czyli specjalny proszek, które poprzez rozmagnesowanie powierzchni bębna jest rozprowadzany na kartkę w uprzednio zaprogramowanych miejscach. Jaki tusz do drukarki HP tego typu należy wybrać? Te, które oferują szybszy druk i ciche działanie, jednak to wszystko też zależy od posiadanego przez nas urządzenia.

Kup tak, abyś był zadowolony

Zakup określonego tuszu do drukarki HP nie jest jednak zadanie trudnym. Można to zrobić na dwa sposoby. Pierwszy z nich to znalezienia oznaczenia produktu na urządzeniu lub wyciągając stary tusz lub toner. Jaki tusz do drukarki HP należy zakupić? Odpowiedź na to pytanie znajdziemy na przodzie produktu lub w innym widocznym miejscu na opakowaniu.

Największym orzechem do zgryzienia jest dylemat – oryginał czy zamiennik? Oryginalne tusze potrafią kosztować wiele i znacznie mogą uszczuplić posiadany budżet. Z kolei cena zamienników jest niższa czasami o 80%. Producenci, w tym też HP nie są zwolennikami takiego podejścia do sprawy. Grożą utratą wsparcia oraz utratą gwarancji, gdy drukarka z powodu zastosowanego zamiennika ulegnie awarii.