Na czym polega regeneracja tuszu lub tonera w drukarce HP?

Sposób na tanie drukowanie

Wielu użytkowników drukarek spod znaku HP będzie w końcu musiało sobie zadać pytanie – jaki tusz do drukarki HP potrzebuję? Nie zawsze ten moment należy do najtańszych. Stąd czasami należy pomyśleć o ekonomicznym rozwiązaniu. Sprawdzonym sposobem na drukowanie jest regeneracja tuszu. Jednak, czy ta metoda jest bezpieczna dla naszego urządzenia? Czy jesteśmy w stanie sami się z tą czynnością uporać?

Tajniki regeneracji tuszu do drukarki

Pojemnik z atramentem lub proszkiem jest niczym turbina w samochodzie. Warto go zregenerować, bo prędzej czy później nasza maszyna stanie w miejscu. Pierwszą metodą na napełnienie tuszu HP  jest użycie specjalnego urządzenia. Wbrew wielu opiniom, nie trzeba posiadać specjalistycznych umiejętności, a jedynie przeczytać instrukcję obsługi. Maszyna do regeneracji sama sprawdza, czy dany pojemnik nadaje się do uzupełnienia.

Napełnij samodzielnie

Istnieją też sposoby, które pozwalają na samodzielne uzupełnienie brakującego tuszu. W ty przypadku należy zaopatrzyć się w kilka akcesoriów, tj. płyn czyszczący, klips odsysający, woda destylowana, naczynie oraz dwie strzykawki lekarskie o pojemności 10 ml. Przydatne okażą się też igły, rękawiczki i taśma. To dość ryzykowna metoda i wymagająca dużej precyzji. Poza tym efekt pracy poznamy tylko w chwili umieszczenia tuszu w drukarce. Jeśli nie czujesz się komfortowo, aby uporać się samodzielnie z regeneracją, to warto skorzystać z pomocy specjalisty w tym fachu.