Sposoby identyfikacji oryginalnych materiałów eksploatacyjnych HP

Zakup podrobionego wkładu do drukarki to nie tylko zmarnowany czas, ale przede wszystkim pieniądze, które nigdy nie zostaną nam zwrócone ze względu na niesatysfakcjonujące otrzymane rezultaty. Poza tym w ekstremalnych sytuacjach dochodzi także do uszkodzenia sprzętu do drukowania. W jaki sposób nie dać się zwieść oszustom? Jak rozpoznawać oryginalne wyroby?

Diabeł tkwi w szczegółach

Pod względem wyglądu podrobiony toner do drukarki HP niewiele odbiega od oryginału. Jednak istnieją sposoby, aby nie dać się zwieść temu złudnemu podobieństwu. Producent Hewlett Packard zadbał o to, aby pomóc swoim klientom. Udostępnił do pobrania aplikację HP SureSupply, która poprzez zeskanowanie kodu QR jest w stanie podać nam rzetelną informację. Z podobnym rezultatem można skorzystać z dowolnego zwykłego czytników kodów.

Na co zwrócić uwagę?

Przy próbie rozróżnienia oryginalnego wkładu od podrobionego należy zwrócić szczególną uwagę na kilka detali. Po pierwsze należy sprawdzić etykietę zabezpieczającą. Poza tym dokonując zakupu, toner do drukarki HP nie powinien odbiegać wyraźnie od standardowej ceny. Nie dajmy się zwieść promocji, rabatom czy niespotykanym okazjom!

Kluczowe cechy oryginalnego tonera HP

Niezawodna jakość wydruków oraz właściwe opakowanie, to kluczowe cechy, które są w stanie nam odpowiedzieć na pytanie, czy zakupiliśmy oryginalny toner do drukarki HP. Poza tym możemy wykonać czynność, która pozwoli nam na zweryfikowanie prawidłowości etykiety zabezpieczającej. Przechylając pudełko od przodu do tyłu powinniśmy zobaczyć, jak oznaczenia „OK” oraz „ptaszek” przemieszczają się w przeciwnych kierunkach. Jeśli potrząśniemy wkładem z prawej na lewą stronę, to zobaczymy jak wspomniane symbole przemieszczają się w tym samym kierunku. Jeśli nadal nie jesteśmy w 100% pewni, to nie pozostaje nam nic innego, jak zeskanowanie kodu QR, który posiada toner do drukarki HP.